” YOU’LL ALWAYS HAVE A SPECIAL PLACE IN MY HEART ! ”

Tänane päev on meie jaoks emotsionaalselt väga raske. Täna jätsime hüvasti oma pisipoisi Tommiga.

 

Tommi oli meiega 2 lõbusat aastat. Ta oli kass, kes püüdis kohe mu tähelepänu päeval, mil läksime kiisupoega valima. Ma ei olnud varem mõelnudki, et võiks musta kassi võtta. Tema uudishimu ja julgus on väiksed käpad mu põlvedele panna oli esimene märk, et tema on see väike mees, kes meiega koju tuleb. Kuu pärast juba jooksis pisike mööda kodu ringi ja oli meie rõõmus karvapall igas päevas.

Rohkem kui pool aastat tagasi hakkas aga Tommi tervis nõrgenema. Miski ajas teda pidevalt oksendama ning toit ei seisnud sees. Algselt PetCitys käies öeldi, et tegemist bakteriga, mis maos seda kõike korraldab ja alustasime kuuriga. Kuuri jooksul asi paranes, kuid kaks nädalat peale kuuri asi jätkus. Kui hakkasime taas abi otsima, siis mu töökaaslane soovitas Vilde Loomakliinikut ning oli kuulnud tuttavate käest palju positiivset. Otsustasime Vilde Loomakliiniku kasuks ja ma olen siiralt õnnelik, et sinna läksin. Meil oli tõeliselt tore arst Anna, kes oli väga teadlik kassi haigustest ja oli hingega asja kallal. Juba esimesel päeval rabas mind jalust karm uudis, et pisikesel on kasvaja laadne moodustis üleval ringkeres, mis on väga lähedal söögi-ja hingamistorul. Hiljem kui viisime kompuutertomograafiasse saime selgema pildi, kui eluohtlikuks oli see kasvanud. Mäletan nii hästi kui vihane ja pisarais ma olin, sest alles paar kuud tagasi käisin ühes kliinikus ja nad ei näinud ühtegi märki kasvajast ja nüüd on selline suur kasvaja, mis võib elu võtta.
Seega olime olukorras, kus lasime tal nautida elu nii kauaks kuni elurõõmu on. Kahjuks oksendamine jätkus ja läks nii jubedaks, et võttis temalt suurema osa energiast. Seda oli valus kõrvalt vaadata ning saime aru, et nüüd on aeg need piinad lõpetada.

Sellega harjumine võtab kindlasti kaua aega, sest oli kui mu pisipoja. Temas oli miskit nii erilist, mis meid sidus. Raske on mõelda, et teda enam ei ole meiega.

Kuid meeles tuleb hoida ilusaid hetki ning teadmist, et tal on nüüd kergem!