Mina ja minu näonahk ei ole just alati saanud nii hästi läbi kui täna. Eks iga naise enesehinnangut mõjutab tema välimus ning nahal on väga suur roll selles osas. Seda ei saa niisama lihtsalt varjata ning vajab erilist hoolt.

 

Mul avanes imeline võimalus katsetada HOIA looduskosmeetikat, mis on eestimaine ning keskkonnasõbralik. Enne kui hakkaksin oma kogemust jagama tahaksin tuua teieni väga põneva intervjuu HOIA looja Triinuga, kellele olen väga tänulik, et oli nõus jagama minuga, kuidas tekkis HOIA ning kuidas kõik on jõudnud nii kaugele, kui ta praegu on.

Mõnusat lugemist! 🙂 

hoia tooted

Eestlane on alati olnud väga looduselähedane. Samuti on ka teie tooted. Olete jõuliselt kasvamas Eesti turul. Kes on need asjalikud HOIA brändi taga?

Mina ise olengi brändi looja ja tegutsesin suhteliselt pikka aega täiesti üksinda. Saime just 2-aastaseks ja kuskil esimene pool sellest ajast oligi ainuke abiline mul mu abikaasa, kes vahel aitas pakke viia ja oli moraalseks toeks. Peale esimest aastat on olnud abilisi mitmeid, kuid hetkel ongi meil tööl veel kosmeetikatoodete valmistaja, kes käib tootmas poole kohaga. Peale tema on veel ka poole kohaga assistent, kes kleebib toodetele silte, saadab välja pakke, suhtleb poodidega jne. Abikaasa tegeleb laoprogrammi haldamisega ja tema ametinimetus on tegelikult tootmisjuht. Sellest on küll veel asi ajanappuse tõttu kaugel, sest tema teeb seda tööd vaid kord nädalas ja ilmselgelt jääb sellest väheseks! Lisaks on meil veel koristaja ja raamatupidamisteenust ostame osaliselt sisse. Mina tegelen hetkel kõigega, turunduse, klienditeeninduse, kampaaniate, toodete arenduse, igapäevaste küsimustega ja 100 erineva muu asjaga. Kui vaja toodan ja kleebin, kui vaja viin prügi välja, saadan pakke ja teen arveid. Ideaalselt võiks muidugi olla palgal täiskohaga juhi abi, poole kohaga kleepija, täiskohaga turundusinimene ja siis saaksin mina ainult arenduse ja ekspordiga tegeleda 😀 See mulle meeldiks! Praegu ei jätku aega isegi vahel emailidele vastata. Näiteks sponsortaotlusi ja reklaamipakkumisi tuleb igapäevaselt nii palju, et nende haldamiseks tuleks samuti inimene palgata.

Mina tegelen hetkel kõigega, turunduse, klienditeeninduse, kampaaniate, toodete arenduse, igapäevaste küsimustega ja 100 erineva muu asjaga. Kui vaja toodan ja kleebin, kui vaja viin prügi välja, saadan pakke ja teen arveid.

 

Kus sai HOIA üldse alguse ning millal sai HOIA loomise idee tuule tiibadesse ?

HOIA sai alguse tegelikult juba 5 aastat tagasi, kui ma oma esimest last ootasin. Sel hetkel tekkis tunne, et kõik, mida ma sisse söön, peale määrin ja üldse mingitpidi kokku puutun mürgitab minu väikest kõhubeebit. Kuivõrd toitunud olen alati suhteliselt puhtalt ja igasuguseid säilitusainetega tooteid toiduks ei tarvita, siis kosmeetikaga oli teine lugu. Samas me tarbime neid päeva jooksul ikka kohutavalt palju! Hambapasta, seebid kätepesuks, nõudepesuvahend, pesu- ja loputusvahend, näokreemid, kehakreemid, kosmeetika, meigieemaldusvahendid, maskid, dušigeelid, koorijad, küünelakid, shampoonid, palsamid, juukselakid, küünelakieemaldid jne jne. Välistasin enda jaoks need tooted, mida tegelikult mul vaja ei ole. Näiteks pesuloputusvahend, shampoon, küünelakid, dušigeelid ja teiste toodete puhul hakkasin koostisosade kohta uurima ja väga rangelt valima, mida üldse ostukotti pista. Aga mida sa valid, kui polegi millegi vahel valida. Tol ajal ei olnud väga palju looduskosmeetikat üldse saadaval, või olid sellised, mis tegelikult ikkagi sünteetilisi aineid sisaldasid. See oligi hetk, kui hakkasin ise katsetama, lugema ja ennast harima. Nii see vaikselt läks, sõbrannad tahtsid ka ja tellimuste arv aina kasvas. Ma ei mõelnud ka tol hetkel kordagi, et teeks enda brändi. Selleks ajaks, kui mul oli sündinud juba ka teine laps ja olin lastega kodune olnud juba pea 3 aastat, tuli üks hea tuttav ja ütles, et peaksin oma brändi tegema, sest teen nii head kraami. Kusjuures see idee tuli hoopis ühelt mehelt, kellest tänaseks on saanud väga edukas ettevõtja ja veel parem turundaja. Sel hetkel oli mul energiat ja tahet kogu paberimajandus korda teha, uurida kõik seadused ja kosmeetikatootmise nõuded läbi ja tegingi asjaga algust. See oli aastal 2016 🙂

Teil on väga külluslik tootevalik, kus iga inimene leiab enda jaoks midagi sobivat. Kohe varsti on uksele koputamas jõulud ning peamine küsimus on, mida kellegile kinkida. Mida soovitaksid oma tootevalikust jõulupakki peita ?

Meie tootevalikus on nii palju tooteid, et kindlasti leiab kingi nii lapsele, teismelisele, vanaemale, mehele, abikaasale, pojale, tädile, sõbrannale ja loomulikult Iseendale! Paljud tahavad teha pakke ka sõbrannadele, selleks mõtleme kindlasti minitoodetega kinkekotid välja. Eelmine aasta tegime lausa postituse, kus kirjutasime vanusekategooriate ja soo kaupa välja, mis kellelegi sobida võiks! Kindlasti on see suureks abiks :)(Saad selle postitusega tutvuda siin: Mida kinkida jõuludeks lastele, lähedastele ja sõpradele ? )

 

Millised on HOIA looja enda 3 kõige lemmikumat toodet?

Mmmm, üldiselt kasutan ma praktiliselt kõiki oma tooteid, välja arvatud Aftershave-i ja habemeseerumit! Minu lemmikuteks on Sädelev Kehashokolaad, mis lihtsalt pakub saunas olles täiesti kirjeldamatut spanaudingut; järgmiseks ilmselt valiskin uue sädeleva kehakoorija ÜBERBLINGEN, mis lihtsalt lõhnab niii mõnusalt ja pärast koorimist on nahk pehme ja nii sädelev, et ei raatsi riideid selga panna. Kolmandaks valiksin Noorendava Näoseerumi, mis tõepoolest nahaga imet teeb.

 

Millised on HOIA tulevikuplaanid, kui see just saladus ei ole 🙂 ?

Kuivõrd igapäev on nii kiire, siis ei jõuagi üldse unistada. Sellest on loomulikult väga kahju, aga minu peas keerlevad ikka ja alati uute toodete retseptid, mis ootavad katsetamist. Kindlasti võtame järgmine aasta suunaks ekspordi, suund on veel küll ebaselge 🙂 Ja kindlasti tegeleme ka prügivähendamise teemaga, see on meile väga hingelähedane!

MINU KOGEMUS

Olen aastaid hädas olnud oma näonahaga. Peamine põhjus on alati peidus meie endi sees, mis tõttu tuleb analüüsida oma harjumusi ja tervist. Kuid suur roll on ka naha eest hoolt kanda väliselt. Olen proovinud erinevaid protseduure ja kasutanud erinevaid hooldustooteid ja retseptiravimeid. Kui leidsin sobiva lahenduse protseduuride seast, siis oli jäänud vaid üks probleem- millised hooldustooted sobiksid iga päevaseks kasutamiseks, et hoida nägu tasakaalus ja puhtana ?

Minu kogemus HOIA toodetega on täiesti ilma igasuguse liialduseta. Ma olen siiani hämmingus, kuidas saavad ühed tooted nii head olla!

Kasutan iga päev noorendavat näoseerumit, orgaanilist roosivett, vaarikaseemneõli ja looduslikku meigieemaldusõli. Tundub hetkel päris palju õlibaasil tooteid päeva peale eks ? Tegelikult on see imeline, kuidas tänu õigetele looduslikele õlidele nahk loobki just mõnusa tasakaalu. Kuna nahk on kogu aeg niisutatud, siis ei tooda ta liigset rasu ja saab kõik vajalikud ained kätte just õlidest. Mu näonaha erinevust märkasid kohe mu tuttavad öeldes, et nahk poole klaarim ja ilusam kui varem.

Peale nädalast kasutamist kadusid kõik valusad ja punetavad punnid. Samuti esimest korda märkasin, et üks toode mõjub ka pooridele. Mu poorid on puhtad ja väiksemad, kui eelnevaid brände kasutades. Olen üsna laisk kreemitaja, kui tulen pesust. Seega on minu jaoks väga mugavaks lahenduseks roosivesi, mis lõhnab mõnusalt ja niisutab samas nahka.

Kord nädalas kasutan kehakoorijat ja kaks korda nädalas huulekoorijat. Ma ei oska sõnadesse panna kui hullupööra mulle meeldib sidrunheina kehakoorija. See lõhn on vaieldamatult üks mu lemmikutest ning see lõhn ei kao kohe peale maha pesemist vaid kestab veel pikalt peale pesu. Ning nahk on nii mõnusalt pehme. Huulekoorija on tõeline game changer külmal perioodil. Mul on alati sügisest kevadeni probleeme sellega, et huuled on katki ja huulepulgad võin heaga unustada. HOIA huulekoorija koorib õrnalt ning niisutab huuli nii hästi, et võin samal õhtul huulepulka kanda. PS! See maitseb ka imehästi 😉

Kokkuvõtlikult võin öelda, et HOIA on tõeline pärl eesti turul, kes teeb oma tooteid hingega. Ei tahtnud rutakalt oma kogemust jagada, kuid nüüd peale 3 nädalat võin kinnitada, et HOIA toodetel on minu vannitoas koht alati olemas!

Tutvu lähemalt HOIA kodulehel tootevalikuga ja leiad ka ehk endale miskit, mida oled pikalt otsinud! 🙂