On aeg teha tutvust Alicante südamega!

 

Hommik oli täis mõnusat energiat ning põnevust. Sel päeval olime endale võtnud ette eesmärgiks tutvuda Alicante südamega ehk vanalinnaga. Tahtsime külastada peamisi tõmbenumbreid nagu promenaad ja kindlus.

Ühistranspordi kasutamine on seal tehtud väga lihtsaks. Sõidsime trammiga, mis viis ilusti meie hosteli juurest otse kesklinna. Pileti sai osta trammis olevast automaadist ning pileti hinnaks oli 1,45 eur.

Alicantes liiklemine oli üllataval kombel üsna lihtne. Teed jäid kiirelt meelde ning juba teadsid, kuidas kuhugi saab. Sealne vanalinn tundus suurem, kuna oli ümber kindluse rajatud. Mida rohkem eemale liikusid kindlusest, seda kõrgemaks ja kaasaegsemaks läksid hooned. Jalutasime mööda tänavaid ning nautisime lihtsalt keskkonda. Kuid kui peaksin otsustama, kumb vanalinn meeldib rohkem, siis Tallinna vanalinn on kindlasti mõnusam.

Söögikoha leidmisega oli meil probleeme. Peamised toidud, mida pakuti olid ikka erinevad küpsetised, pitsad ja pastad. Lisaks veel Mc Donalds ja Burger King. Selle kuumuse käes tundsime puudust pigem värskest toidust ja puuviljadest. Kohvikuid jagus küllaga, kuid korralike söögikohti oli vähe.

Promenaadi juures oli loomulikult kõike- nii turg kui ka erinevad söögikohad. Seal liikus ringi palju turiste ning igas söögikohas leidus kliente, kes parasjagu einestasid. Turistide rohkusest olenemata tasub kindlasti külastada promenaadi. Mind üllatas, et turu juures ei tulnud ükski müügimees peale suruma oma tooteid. Sai rahulikult käia ja vaadata ning kui müüja nägi su silmis huvi siis küsis, kas saab kuidagi aidata.

Veetsimegi päeva esimese poole mööda vanalinna tänavaid jalutades, söögikohta otsides ning promenaadi turul ringi vaadates.

Päeva teisel poolel plaanisime minna kindlusesse, kus …

Loe edasi järgmises postituses.