Ma üldjuhul pikki arutelusid oma postituste juurde ei lisa. Tavaliselt pildid räägivad enda eest ning lisan mõned täpsustused illustratsiooni või pildistamise enda kohta. Oma loomult olen samuti pigem selline, kes räägib või võtab sõna, kui tõesti midagi öelda on.Täna hommikul kohvi tehes keerlesid peas mul nii palju mõtteid ning tundsin, et ma pean need kõva häälega välja ütlema.

 

mõtted

 

Tihti rasketel või keerulistel hetkedel soovitatakse meile, et ”ela hetkes”, ”naudi elus igat hetke” või ”ole alati positiivne”. Need on tegelikult väga suured ning tähendusrikkad soovitused, kuid neid kasutatakse liiga kergekäeliselt nagu seda oleks imelihtne teha. Need soovitused pealt vaadates ongi lihtsad, kuid nendesse uskumine on kaks korda keerulisem.

Soovitused pealt vaadates ongi lihtsad, kuid nendesse uskumine on kaks korda keerulisem.

Teades meie kiiret eluviisi, oleme kui väiksed stressi kogumid, endale seda teavitamata. See on üldjuhul tingitud sellest, et peame olema üsna multifunktsionaalsed. Peame tihti lülitama end ühelt tegevuselt teisele, minema ühest rollist teise jne. Meie iga päevased mõtted, mis peast läbi käivad on umbes sellised: ”ah, pean ruttu kiirustama, muidu jään hiljaks”, ”pean ruttu tegema, sest tähtaeg pressib peale”, ”oih, unustasin selle tegemata, pean ruttu ära tegema”.
Toon siia näite. Sa elad oma kiiret elu. Sa kogu aeg ruttad kuhugi, sa kogu aeg teed oma kiireid toimetusi ja kohustusi. Su peamine mõte päevast päeva on see, et kas ma jõuan õigest ajaks, kas need asjad saavad tehtud jne. See ongi hetk, kus oled kui hamster, kes jookseb kettas, kogu aeg tahab jõuda kuhugi, kuid lõpppunkti ei ole kusagil näha. Sama juhtub inimesega, kes mõtleb vaid tuleviku peale ja jookseb sinna suunas, ilma, et naudiks teekonda eesmärkideni. Ta on mõtetega kuskil seal vahepeal, mida reaalselt ei eksisteeri-hetke ning tuleviku vahel.

mõtted

Loomulikult, see on tore kui inimesed tegutsevad ja pingutavad oma unistuste nimel. Olen mitme käega selle poolt. Kuid kogu selle kiire protsessi ajal me peaksime nautima neid väikseid hetki sellel teekonnal, mis viib meid soovitud tulemuseni. Leidma ka nendel rasketel ja kiiretel  hetkedel need positiivsed küljed üles.

Peaksime rohkem nautima teekonda eesmärgini!

mõtted

Jõudsimegi soovituse juurde- ”mõtle positiivselt”. Positiivne mõtlemine ei tule üle öö. See võtab aega- sa pead selle enda jaoks lahti mõtestama, sellesse uskuma ning läbi selle oma mõtlemist muutma.
Toon näite, millist vastust võid selle peale kuulda, kui midagi taolist soovitad ”aga mida, mul on positiivset mõelda, kui mul on tööl väga raske, lähedane inimene on haige ja palgapäevani aega 2 nädalat ja rahad juba otsas”. Igal olukorral on põhjus ning neis kõigis on positiivne pool. Neid tuleb lihtsalt osata märgata. Ka õpetlikud hetked käivad positiivsete hetkede alla.
Toon nüüd hetke enda elust, kus tundsin, et kõik on korralik crap ning miks see kõik nüüd korraga tuli.
Mul oli töid, mille tähtajad surusid peale, kass jäi raskelt haigeks ning peale pikka suve tundus trennis kõik peaaegu, et võimatu. Tundsin, et põrumisest on puudu vaid paar sammu. Kuid ma istusin maha, hingasin kaks korda sisse-välja ja mõtlesin, et kõik saab ju korda, see ei ole nii hull!
Graafikus püsimiseks loovutasin paar vaba õhtut, mida oleks muidu veetnud Youtubes või Netflixis istudes ning õppisin läbi selle oma aega paremini planeerima. Samuti omandasin läbi töö tehes uued teadmised.
Kassi haigus pani proovile mu järjepidevuse ning õppisin kassielu paremini tundma. Samuti kasvas mu armastus selle pisisõbra vastu veelgi rohkem. Hindan väga, et see väike sõber mind iga päev tervitab, kui koju jõuan ja öösel mulle kaissu poeb.
Trennis järje pidamiseks harjutasin peale trenni kodus veel, et saaksin kõik selgeks ja olen tänulik, et mul on nii vinge treener ja igati toredad ja abistavad trennikaaslased.

Lihtsalt võta hetkeks tempo maha, kasvõi sekundiks ning mõtle läbi, kuidas olukord lahendada ning mis nendes olukordades positiivset on!

 

Unistada elust, kus probleeme ei ole kõlab minu jaoks jaburalt. Inimese elus peab kogu aeg olema kas või pisikene pinge, mis annab elus särtsu. Kui ei oleks ütlegi probleemi ja elu oleks lill, siis mis selle kõige mõte üldse oleks. Ei toimuks sinu elus mingit arengut, seisaksid koha peal ja ei oleks millestki õppida. Kui ei oleks raskeid hetki, ei oskaks me hinnata toredaid momente. Elu peabki olema seiklus!

mõtted

Inimeste enda vahelised suhted on ka korralik seiklus. Totter oleks loota, et saame kõigiga hästi läbi, sest inimesed on erinevad- nende uskumused, arusaamised ning põhimõtted. Kuid sellest olenemata võiksime olla rohkem mõistvad ning avatud teiste suhtes. Proovi mõista teisi. Muidugi on olukordi, kus proovid olla mõistev ning avatud, kuid lihtsalt mõttemaailmad ei klapi ning see ongi okei. Kuid ära mine sellepärast inimesele oma arvamust peale suruma! Pigem jagage arusaamasid, arutlege ja kui ei leia ühist keelt, siis ei olegi midagi teha.
Praegune olukord maailmas on ikka väga nutune. Mõtlen, küll, et aeg on edasi läinud ning peaksime olema juba piisavalt arukad, kuid tundub, et mõni asi siin maailmas ei muutugi. Miks lähme suruma oma mingeid põhimõtteid ja usku peale? Kui sa näed, et need inimesed ei ela selliste põhimõtete järgi, siis parem ära torgi! Las nad olla oma kogukonnas ja omal maal. Kui keegi nende seast tunneb, et ta on vales keskkonnas ning tal teine arusaam, siis küll see inimene leiab tee ise nende inimesteni, kes kõnelevad temaga ühist keelt.

mõtted

Arusaamatuste ja erimeelsustega käib tihti ka kaasas andestamine. Oii, seda on keerukas teha. Mõnel tuleb see kergemini, mõnel mitte. ”Anna andeks” võime kõik öelda, kuid oluline on see, kas seda on lihtsalt öeldud või südamest mõeldud. Tihti hoiame kogetud valu kõvasti endas ja ei taha lahti lasta, kuid andestades teisele, teed ka enda elu kergemaks ning saad edasi liikuda. Aga ma ei taha väita, et kõik olukorrad lahendab andestamine.
Kui inimene on sulle kord elus andastanud ning sa seda kuritarvitad, siis on rumal loota, et teisel või kolmandal korra ta uuesti andestab. Sel hetkel oled juba kasutanud inimese usaldust inetult ära. Õpi oma vigadest ja proovi õppida teiste tehtud vigadest.

 

Kokkuvõtlikult:

  • Elu ongi üks seiklus, kus seisad silmitsi raskemate ja kergemate olukordadega. Kuid igas raskes hetkes on oma positiivne või õpetlik pool.
  • Ära torma mõtlematult kogu aeg ainult tuleviku suunas. Naudi teekonda, mis viib sind iga päev samm-sammult lähemale sinu eesmärkideni, unistusteni.
  • Leia üles oma inimesed ning hoia neid inimesi, kes sinust hoolivad ja lugu peavad.

 

Piltide autoriks on minu armas Tanja!