Mida teha perega, kui olete otsustanud Eesti külade ja linnade asemel minna avastama naaberriikide linnasid ning valituks osutub Helsingi ?

 

 

Kui üldjuhul oleme ema ja vennaga suvel teinud ühe-kahe päevase ringsõidu Eestis, siis sel aastal otsustasime ühe päeva veeta Helsingis. Kuna sõit oli Eestist välja, siis võtsin kaasa ka oma suurema õe, et ka tema saaks meiega avastada Helsingi.

Helsinkisse sõidutas meid Tallinki uus laev Megastar. Megastari ei saa võrrelda juba oma sisekujunduse poolest teiste laevadega, mis sõidavad Eesti- Soome/Rootsi vahet. Iga viimnegi detail on läbi mõeldud ning seal ringi liikudes unustad täiesti, et sõidad laevaga.

tallink megastar

Meil oli juba plaan paika pandud, kuidas me oma päeva sisustame. Kuna me kõik oleme looduse ning tõelised looma armastajad, siis ei olnud keerukas meil plaani paika panna. Meie sihtmärkideks olid loodusmuuseum (Natural History Museum) ning meremuuseum (Sea Life). Linnas liiklesime ühistranspordiga, täpsemalt trammidega. Tasub osta endale päevapilet, millega on mugav liigelda igas suunas ilma, et peaksid muretsema, kui palju on sul veel võimalik kuhugi suunas sõita.

Loodusmuuseum ( Natural History Museum)

Ma ei ole nii kirevat ja võimast loodusmuuseumit näinud! Kui mõtlete, et liialdan, siis ei. Muuseum asub kaunis majas, mis on disainitud kahe vene arhitekti poolt. Ekspositsioonid on väljas 4 korrusel ning korrused on jagatud ilusti teemadena ära. Kuid seal ei ole lihtsalt loomad üksteise kõrvale asetatud seisma vaid igale loomale ja linnule on loodud temale sobilik miljöö. Seal sa näed nii palju- alustades täissuuruses dinosauruste skeletidest lõpetades koolibri eriliikideni välja. Tõesti soovitan väga soojalt nii väikestele kui ka suurtele, kes vähegi tunnevad huvi loomade vastu.

Meremuuseum ( Sea Life)

Selle koha suhtes olime veidi kõhklevad. Põhjuseks olid kommentaarid, mida enne seda lugesime, kus inimesed kurtsid, et jäi nende jaoks igavaks. Olen ise ka kunagi põhikooli ajal seal käinud, kuid mälestused on hägused. Seega otsustasime, et tuleb ikka oma silmaga koht üle vaadata. Kui lahkusime sealt, siis ütlesime emaga kui ühest suust, et kuidas saab keegi öelda, et see koht on igav. Kui sul vähegi on huvi selle vastu, millised kalad ning muud tegelased vee all ringi seiklevad, siis on see koht sinu jaoks. Ma ei olnud ammu näinud oma õde nii põnevil, kui ta seal oli. Ta tõeliselt nautis iga sekundi seal. Samuti ka vend, kes ei suutnud otsustada, milliseid kalu jälgida, sest vaadata oli palju.

sea life helsinki sea life helsinki sea life helsinki sea life helsinki sea life helsinki sea life helsinki

Meremuuseumi taga asub ka kohe lõbustuspark Vantaa. Kui on aega rohkem Helsingis veeta, siis tasub kohe kassast osta pilet, kus on sissepääs mõlemasse- nii lõbustusparki kui ka meremuuseumi.

Tagasi tulime Tallink Stariga, mis oli lastele kindlasti põnevam. Seal oli lastele eraldi mänguruum, kus oli väga armas neiu, kes nendega seal tegeles. Seal unustasid nad väsimuse ning lõbutsesid, kuniks laev jõudis tagasi Eestisse.

tallink tallink

Leave a Reply

Your email address will not be published.